Jarmark Folkloru Nadbużańskiego

Data13/08/2014 - 10:32:50

Jarmark Folkloru Nadbużańskiego "Moje Małe Pogranicze" odbywa się w ramach mikroprojektu Gminy Włodawa pn. „Folklor i sztuka ludowa nadbużańskiego pogranicza”, w ramach projektu parasolowego „Kultura pogranicza pomostem integracji społeczności lokalnych w Euroregionem Bug”.
Całe przedsięwzięcie koordynowane przez Euroregion Bug uzyskało dofinansowanie z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013 i jest skierowane do mieszkańców obszarów przygranicznych w Polsce i Ukrainie.
Głównym celem projektu jest prezentacja i popularyzacja kultury ludowej gminy Włodawa i rejonu Szackiego. W ramach projektu mieszkańcy regionu szackiego i włodawskiego będą mieli możliwość nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń podczas warsztatów rzeźby i malarstwa oraz tkactwa i haftu ludowego, jak również prezentacji podczas Jarmarku Folklorystycznego „Moje Małe Pogranicze” w Polsce i na Ukrainie. Zorganizowane zostaną także seminaria poświęcone kulturze nadbużańskiego pogranicza. Budżet projektu wynosi 46 497,00 euro, z czego 90% pokryte zostanie z funduszy europejskich.

Zapraszamy do udziału w Jarmarku, podczas którego promować będziemy folklor Polski i Ukrainy. Oprócz koncertów i widowisk folklorystycznych organizatorzy przygotowali szereg atrakcji pozascenicznych, m.in. konkurs na Super Gospodynię, w którym zmierzą się członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Włodawa oraz goście z Szacka. Będzie również coś dla miłośników sportu - Turniej Strażaków Ochotników w Piłce Błotnej o Puchar Wójta Gminy Włodawa.

ZałącznikRozmiar
Plakat.jpg649.26 KB